Įeiti
Publikuota: 2016-05-13. Atnaujinta:

Komisija perskaičiavo gamtinių dujų tiekimo saugumo papildomą dedamąją prie gamtinių dujų perdavimo kainos


Komisija, atsižvelgdama į 2016 m. II pusm. nustatytą prognozuojamą gamtinių dujų rinkos kainą ir reguliuojamų energijos gamintojų užsakytus vartojimo pajėgus, perskaičiavo gamtinių dujų tiekimo saugumo papildomą dedamąją prie gamtinių dujų perdavimo kainos – 354,61 Eur/(MWh/parą/metus).

Nauja saugumo dedamoji vietoj šiuo metu taikomos – 315,97 Eur/(MWh/parą/metus) – galios nuo 2016 m. liepos 1 d.

Gamtinių dujų tiekimo saugumo dedamoji yra papildoma dedamoji prie gamtinių dujų perdavimo kainos ir mokama nepriklausomai nuo to, ar dujos perkamos iš SGD terminalo, ar patiekiamos gamtinių dujų sistema. Tai pastoviosios sąnaudos, skirtos užtikrinti nepertraukiamą SGD terminalo darbą ir padengti visoms būtinosioms eksploatavimo sąnaudoms (įskaitant nuomą, įrangos nusidėvėjimą).

2016 m. II pusm. energijos gamintojai užsakė mažesnius gamtinių dujų perdavimo sistemos pajėgumus, t. y. planuoja įsigyti mažiau dujų iš SGD terminalo, ir mažėjant prognozuojamai gamtinių dujų rinkos kainai, už kurią šiems gamintojams parduodamos dujos, atitinkamai surenkama mažiau pajamų, skirtų realizuoti rinkoje būtinąjį SGD terminalo dujų kiekį.