Įeiti
Publikuota: 2014.10.07. Atnaujinta:

Aptartas dujotiekio jungties tarp Lenkijos ir Lietuvos projekto įgyvendinimas


susitikimas2.jpgKomisijoje 2014 m. spalio 6 d. aptartas Europos reguliuotojų bendradarbiavimo agentūros  (ACER) sprendimas dėl bendro intereso projekto „Dujotiekio jungtis tarp Lenkijos ir Lietuvos“ tolesnio įgyvendinimo ir kaštų paskirstymo. Susitikime dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos perdavimo sistemos operatoriai, taip pat nacionalinių reguliuotojų ir ACER bei Europos Komisijos atstovai.

Susitikimo metu dalyviai pasidalino įžvalgomis apie galimą tolesnį bendro intereso projekto įgyvendinimo etapą ir nutarė parengti papildomus susitarimus tarp reguliavimo institucijų, kurie reglamentuotų aiškią ir skaidrią procedūrą dėl projekto sąnaudas padengiančių mokėjimų. Šiuos susitarimus per nustatytą terminą turės įvykdyti Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos perdavimo sistemų operatoriai. Tai pat numatyta, kad kasmet, pasikeitus faktinėms aplinkybėms, kurios lemia projekto sąnaudų mažėjimą, bus peržiūrimas kompensavimo mechanizmas šalims narėms, prisidedančioms prie projekto įgyvendinimo.

Bendro intereso projektus įgyvendina dauguma Europos Sąjungos šalių ir pagal šių investicijų projektų vykdytojų parengtų kaštų-naudos analizių rezultatus dalijasi projektų teikiamą naudą ir investicijų kaštus. Lietuvos perdavimo sistemos operatorius AB „Amber Grid“ kreipėsi į Europos Komisiją dėl bendro intereso projekto „Dujotiekio jungtis tarp Lenkijos ir Lietuvos“ finansavimo, tikintis 75 proc. finansavimo intensyvumo.  Bendra projekto vertė siekia 1,927 mlrd. Lt (558 mln. Eur). Planuojama, kad Europos Komisija savo sprendimą dėl šio projekto finansavimo paskelbs 2014 m. lapkričio-gruodžio mėnesiais. susitikimas3.jpg

susitikimas1.jpg