Įeiti
Publikuota: 2014.03.25. Atnaujinta:

Komisijoje lankėsi Mongolijos atstovų delegacija


2014 m. kovo 25 d. Komisijoje sutikti svečiai iš Mongolijos –  Energetikos ministerijos, valstybės valdomų komunalinių paslaugų infrastruktūros įmonių, regioninių viešųjų paslaugų reguliavimo institucijų atstovai.

Mongolijos delegacija Lietuvoje lankėsi įgyvendinant Pasaulio banko remiamą projektą: mongolai su tarptautinių institucijų pagalba siekia pritaikyti užsienio šalių patirtį, liberalizuoti energetikos sektorių, plėtoti energijos gavybą iš atsinaujinančių išteklių, užtikrinti vartotojų teisių apsaugą. Tai didelis iššūkis, kadangi šalyje elektros tiekimo ir centrinio šildymo paslaugų teikimo infrastruktūra yra eksploatuojama ilgą laiką, sunkiai gali patenkinti pastaruoju metu augančius energijos vartojimo poreikius, yra priklausoma nuo iškastinio kuro ir pasižymi aukšta aplinkos tarša.

Susitikimo Komisijoje metu svečiams pristatyti Lietuvos centrinio šildymo teisinio reguliavimo ir tarifų nustatymo pagrindiniai principai, metodologijos, aptarti šilumos supirkimo iš nepriklausomų šilumos gamintojų, gamintojų priskyrimo (ne)reguliuojamiems reikalavimai, taip pat diskutuota apie reguliuotojo, kaip nepriklausomos institucijos, kompetencijas, nepriklausomumo užtikrinimo ir sprendimų priėmimo sąlygas.