Įeiti
SVARBU: iki 2020-11-01 būtina kreiptis į VERT dėl leidimų verstis prekyba SND ir nefasuotais naftos produktais patikslinimo

ACER patvirtino Europos Sąjungos elektros išteklių adekvatumo metodikas

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) informuoja, kad ACER paskelbė sprendimus dėl Europos išteklių adekvatumo vertinimo metodikos (ERAA) ir metodikos dėl prarastos apkrovos vertės, įėjimo į rinką kainos ir patikimumo standarto skaičiavimo.
2020-10-20
Elektra, Informacija ūkio subjektams

VERT: Tarpzoninių pralaidumų skaičiavimo ir paskirstymo su Rusija metodikos vertinimui prašoma pateikti papildomą informaciją

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) kreipėsi į LITGRID AB, kuri kartu su Latvijos ir Estijos PSO parengė ir 2020 m. spalio 9 d. pateikė Tarpzoninių pralaidumų skaičiavimo ir paskirstymo su Rusija metodikos projektą.
2020-10-15
Elektra, Informacija ūkio subjektams

VERT: vidutinė spalio mėn. šilumos kaina yra 15 proc. mažesnė nei pernai

Spalio mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 3,66 ct/kWh (be PVM) – skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).
2020-10-09
Šiluma, Statistika, Dėl kainų ir tarifų

VERT: raginame Zarasų rajono savivaldybę užtikrinti geriamojo vandens tiekimą Antazavės ir Rokėnų kaimų gyventojams

VERT pakartotinai kreipėsi į Zarasų rajono savivaldybę dėl geriamojo vandens tiekimo Antazavės ir Rokėnų kaimuose (Zarasų r.).
2020-10-08
Vanduo, Informacija ūkio subjektams, Vartotojams
loading

VERT pakeitė UAB „DVS Topolis“ išduotą leidimą verstis prekyba suskystintomis naftos dujomis

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pakeitė UAB „DVS Topolis" leidimą verstis mažmenine prekyba suskystintomis naftos dujomis, patikslinant leidime nurodytas prekybos vietas.
2020-10-22
Posėdžio sprendimai (dujos)

Leidimai gaminti elektros energiją ir plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus

​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išdavė 5 leidimus plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus ir 2 leidimus gaminti elektros energiją.
2020-10-22
Posėdžio sprendimai (elektra)

UAB „Birštono vandentiekis“ didina paslaugų prieinamumą vartotojams

VERT suderino UAB „Birštono vandentiekis" 2019-2021 metų investicijas, kurių bendra vertė yra apie 3,1 mln. Eur. Dalis investicijoms įgyvendinti reikalingų lėšų bus skiriama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.
2020-10-22
Posėdžio sprendimai (vanduo)

VERT: nustatyta ESO gamtinių dujų skirstymo veiklos pajamų viršutinė riba 2021-iems metams

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) AB „Energijos skirstymo operatorius“ gamtinių dujų skirstymo veiklai 2020-iems metams nustatė 39 661 616 Eur pajamų viršutinę ribą (2020 m. – 36 965 476 Eur).
2020-10-22
Posėdžio sprendimai (dujos)

AB „Energijos skirstymo operatorius“ – įpareigojimas kompensuoti vartotojų patirtas teisines išlaidas

VERT, išnagrinėjusi dviejų vartotojų pateiktus prašymus išnagrinėti ginčus su AB „Energijos skirstymo operatorius", abiem atvejais įpareigojo bendrovę 100 proc. kompensuoti vartotojų patirtas teisines išlaidas.
2020-10-21
Posėdžio sprendimai (dujos)

VERT nustatė elektros energijos visuomeninio tiekimo paslaugos kainos viršutinę ribą 2021 metams

UAB „Ignitis“ 2021 m. nustatyta 0,397 ct/kWh elektros energijos visuomeninio tiekimo paslaugos kainos viršutinė riba buitiniams vartotojams, kurie per metus suvartoja mažiau kaip 5000 kWh ir nepasirinko nepriklausomo elektros energijos tiekėjo.
2020-10-20
Posėdžio sprendimai (elektra)
metodine_pagalba dsais energetikosabc
Naujienlaiškio prenumerata.
Užsakyti

UAB „Miesto energija“ skirta bauda už šilumos supirkimą ne aukciono būdu

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) konstatavo, kad UAB „Miesto energija“, nuo 2018 m. birželio mėn. nevykdydama šilumos supirkimo aukciono būdu, kaip numatyta Šilumos ūkio įstatyme, pažeidė reguliuojamos veiklos sąlygas.
2020-10-19

Patvirtinta Pradinės elektros energijos paklausos nustatymo metodika

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino elektros energijos perdavimo sistemos operatoriaus LITGRID AB parengtą Pradinės elektros energijos paklausos nustatymo metodiką.
2020-10-19

VERT: UAB „Ignitis“ bei AB „ESO“ vartotojui pagrįstai apskaičiavo mokėtiną sumą už suvartotą, tačiau neapskaitytą elektros energiją

VERT, išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir UAB „Ignitis" bei AB „Energijos skirstymo operatorius" (ESO), nutarė, jog tiek ESO elektros energijos kiekį apskaičiavo, tiek UAB „Ignitis" sąskaitą už elektros energiją išrašė pagrįstai.
2020-10-19

VERT: ESO elektros įrenginių prijungimo įmoką vartotojui apskaičiavo pagrįstai

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius" (ESO), konstatavo, kad ESO elektros įrenginių prijungimo įmoką už prijungimo paslaugą objekte apskaičiavo pagrįstai.
2020-10-19

VERT: ESO pagrįstai įrengė komercinę apskaitos spintą kitoje vietoje nei vartotojas pageidavo

VERT, išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius" (ESO) kilusį vartojimo ginčą, nustatė, kad ESO elektros apskaitos spintą įrengė vadovaudamasi Prijungimo sutarties nuostatomis.
2020-10-19

Nustatyta elektros energijos sisteminių paslaugų kaina 2021 metams

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), įvertinusi LITGRID AB pateiktus duomenis apie sistemos stabiliam veikimui būtinų paslaugų pirkimo sąnaudas ir kiekį, nustatė elektros energijos sisteminių paslaugų kainą 2021 m. – 0,762 ct/kWh.
2020-10-16